Gra terenowa „OBCY ATAKUJĄ” już dostępna!

7 listopada 2019

Miło nam poinformować, że od października 2019 roku w okolicach Stacji Biologicznej działa gra terenowa OBCY ATAKUJĄ poświęcona inwazyjnym gatunkom roślin. Na terenie Górek Wschodnich oraz przy granicy rezerwatu Ptasi Raj rozmieszczono 20 przystanków z QR kodami. Na każdej stacji można zdobyć wiadomości na temat biologicznych inwazji, nauczyć się rozpoznawać niebezpieczne dla rodzimej przyrody gatunki roślin, poszerzyć swoją wiedzę o sposobach rozprzestrzeniania się gatunków i metodach ich zwalczania. W każdym punkcie można także sprawdzić swoją wiedzę odpowiadając na pytanie testowe

W ramach realizacji projektu PO WER "Obcy atakują - młodzi odkrywcy badają rośliny inwazyjne" w grze terenowej biorą udział grupy szkolne. W tym roku  do gry zaprosiliśmy Szkołę Podstawową nr 88 z Gdańska-Świbna, z którą Stacja Biologiczna podpisała list intencyjny. W październiku gościliśmy 5 grup uczniów z tej szkoły. Uczniowie zdobyli wiedzę o biologicznych inwazjach, poznali metody pracy botanika i nauczyli się obsługi podstawowych przyrządów wykorzystywanych w badaniach terenowych. Dla młodszych i starszych grup przewidzieliśmy zadania o różnym stopniu trudności. W najbliższym czasie ruszy rekrutacja grup, które zaprosimy do udziału w grze w 2020 roku.

Gra jest również dostępna dla wszystkich chętnych, którzy dysponują urządzeniem mobilnym z dostępem do Internetu i możliwością skanowania QR kodów. Zapraszamy serdecznie wiosną, gdy wegetacja będzie sprzyjała poszukiwaniu "OBCYCH" ;)